Sklepy off-price

Czym są sklepy off-price? Na czym polega to charakterystyczne nazewnictwo? Czym są tego rodzaju obiekty handlowe? Jakimi cechami się one odznaczają? Wszystko, co warte wyszczególnienia odnośnie placówek handlowych z kategorii off-price, znajdziesz w dalszych fragmentach poniższego tekstu.
Sklepy tego rodzaju opierają się w szczególności na dystrybucji towarów różnego rodzaju, ale których cechą typową jest obniżona stawka cenowa. Przede wszystkim ta kategoria obiektów handlowych pojawiła się w momencie, gdy zaczęły masowo, jak kolokwialnie mówiąc grzyby po deszczu wyrastać sklepy dyskontowe. Z czasem dyskonty zaczęły iść na rynku w górę, zwiększając swoje ceny, a w to miejsce, na niszę natrafili właśnie właściciele sklepów off-price. Cała polityka tego rodzaju handlowych punktów opiera się zwłaszcza na tym, że trzymają i kuszą tym samym konsumentów bardzo niskimi cenami produktów, jakie posiadają w swojej ofercie, ale też kupują masowo produkty w zakresie handlu i skupu hurtowego. W konsekwencji tego mają taniej sami dostarczyciele, a także i korzystający z ich usług klienci. Zarządzający sklepami z kategorii off-price przede wszystkim stawiają na dość niskie marże a to wszystko po to, żeby nie było konieczne podniesienie stawek cenowych i w konsekwencji tego nie doszło do zrażenia stałej grupy klienteli przybywającej na zakupy zwłaszcza ze względu na atrakcyjne ceny za dane produkty. Musimy też dodać, że najczęściej asortyment proponowany przez tego rodzaju obiekty handlowe jest dobrej jakości, ale też mogą znaleźć się wadliwe towary, o których dostawcy automatycznie informują klientów na wstępie.

Do tego dochodzą też tak zwane resztki towarowe, jakie są pozyskiwane ze względu na wady czy krótki termin przydatności do użytkowania.
Napisane przez: