Uniwersalne punkty handlowe

Na polskim rynku gospodarczym wyszczególnia się mnóstwo różnorodnych rodzajów punktów handlowych, jakie cechują się między innymi bardzo dużym rozpowszechnieniem ze względu na swoją wielką przestrzeń jaką zajmują- tak jest przykładowo w przypadku sklepów zwanych supermarketami czy hipermarketami, ale także mają wyrobioną konkretną markę, za którą gonią klienci – w szczególności mowa o sprzętach gospodarstwa domowego, luksusowych butikach itd. Nie da się jednak ukryć, że dużo mniej rozpowszechnione ale również mimo wszystko nie wychodzące z mody są sklepy z artykułami codziennego użytku. O jakich punktach handlu mowa?
W kontekście sklepów uniwersalnych, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na fakt, że są to powierzchnie olbrzymie, jakie liczą jakieś pięć tysięcy metrów kwadratowych, a czasem nawet i znacznie więcej. Na nich znajduje się coś na wzór dużego sklepu supermarketowego, z tym że jest tam tez wiele innych rodzajów produktów aniżeli tylko spożywcze wyroby. Mowa też o artykułach farmaceutycznych czy elektronice i produktach budowlanych.

Jeszcze czymś innym okazują się być supersklepy, jakie stanowią jeszcze większe przestrzenią obszary niż supermarkety, a ich miejsce przekracza trzy tysiące metrów kwadratowych. W swej ofercie mają one z jednej strony towary żywnościowe oraz nieżywnościowe. Wśród tych drugich, czyli nieżywnościowych można mówić o barach, lokalach gastronomicznych, pralniach, optykach, szewcach, a nawet mini bankach. Sklepy dyskontowe to kolejny rodzaj popularnych dzisiaj punktów handlowych. O nich jednakże nieco więcej w kolejnym artykule.
Napisane przez: