Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/seofabry1/public_html/galeria777.pl/wp-content/plugins/wordpress-firewall.php on line 245
centrum handlowe kowale jakie sklepy | galeria777.pl

centrum handlowe kowale jakie sklepy

centrum handlowe kowale jakie sklepy

Prawdziwą przyczyną wielkiego irlandzkiego Głodu

Powszechnie określa się jako wielki głód, przerażający głód 1840 roku w Irlandii plasuje się jako kredytbezbik.net.pl/kredyty-wszystko-co-musisz-wiedziec/ jeden z najgorszych tragedii w historii ludzkości.

Jest to dobrze znany fakt, że ogromna porażka upraw ziemniaka w Irlandii od 1845 do 1849 roku był spowodowany przez grzyby (Phytophthora infestans), który wygenerował zarazy. W tym czasie ziemniaki były odcinkowych upraw dla mieszkańców Irlandii i bez podtrzymania uprawy, aż 1,5 miliona ludzi zmarło z głodu. Wiele więcej uciekł z kraju w poszukiwaniu pożywienia.

Ale dlaczego były irlandzki tak mocno uzależnione od ziemniaków?

centrum handlowe kowale jakie sklepy

Rola Polityki w Wielkiego Głodu

Setki książek zostały napisane na temat tej historycznej tragedii, a historycy implicating co jest czasem określane jako "wypadku ekologicznego" w formie nieprzewidzianej choroby roślin, że nikt nie mógłby sobie wyobrazić.

Ale niektórzy ekonomiści teoretyzować, że to było w rzeczywistości politycznej dominacji Anglii całej Irlandii to było przyczyną.

centrum handlowe kowale jakie sklepy

Mając została "przejęta" przez Anglików, większość ludzi w Irlandii stał lokatorów na ziemi, pracy w zamian za to upraw pieniężnych i ich pracy. Nie mieli prawa i mógł tylko istnieć.

Na przełomie 19 wieku, brytyjscy U. kukurydzy zostały stworzone, aby chronić angielskiego futbolu ziarna (i tych, którzy posiadali ziemię w Irlandii) z ostrą konkurencją zagraniczną. W rezultacie znaczna część gruntów ornych w Irlandii była przetrzymywana przez zbóż, które zostały następnie wywiezione do Anglii. Tylko rośliny, które nie zubażające gleby może być uprawiana - co jest jak ziemniak stał się bohaterem. Irlandzcy rolnicy najemcy mogli rozwijać pożywne ziemniaki w ilościach stosunkowo rozległe, a więc wyżywić swoje rodziny, jak i ich zwierzęta. To było wszystko, co mieli.

W swojej książce 1962, The Great Irish Hunger: Irlandia 1845/49, Cecil Woodham-Smith pisze wyraźnie o skrajnej nędzy, jaka istniała w Irlandii kilka lat przed wielkim głodem.

Artykuł dzięki: http://zid.pl/konserwacje-i-serwis/